Koncertování v Itálii - Beautiful Girls and Little boys a Smiling String orchestra

Email Tisk PDF

Většina z nás se na dovolenou teprve chystá, děti ze Střeziny si už letos slunné Itálie užily. Koncertního soustředění ve dnech 20. – 29. května 2016 v italském Rimini se zúčastnily děti souborů „Beautiful Girls and Little boys“ a „Smiling String orchestra“ pod vedením učitelky Hany Hermannové a učitele Mikuláše Ježka.

Cesta proběhla v pohodě a hned po ubytování se soubory fléten a smyčců vystřídaly ve cvičení v restauraci hotelu a připravovaly se na koncert, který byl v plánu na příští den. Proběhl  v riminském kostele „Madonna del Carmine“, Soubory  hrály v průběhu mše a křtin. Vystoupení bylo odměněno nadšeným potleskem účastníků, mnozí dávali najevo překvapení, že tak malé děti zahrají kvalitně a přesvědčivě, chválili jejich nasazení. Další den jsme opět dopoledne věnovali zkoušení a odpoledne jsme se šli projít do staré části Rimini. Kromě jiných památek jsme viděli Augustův oblouk a Tiberiův most.  Večer soubory vystoupily v restauraci hotelu pro velkou skupinu turistů z Německa. Posluchači byli nadšeni kvalitou a provedením předvedených skladeb a mnozí neskrývali své opravdové dojetí. Koncert byl odměněn dlouhým aplausem ve stoje. Dalším výletem byla návštěva „Lachtanária“, představení cvičených lachtanů a poté prohlídka Rimini a okolí. Děti si užly i projížďku na lodi a radovánek na pláži.

Zážitkem byl koncert v Rimini, v oratoriu Alberta Marvelliho. Členové kongregace odměnili děti po každé skladbě nadšeným potleskem a voláním bravi, bravissima. Po vystoupení bylo pro všechny děti připravené milé občerstvení a zároveň setkání s nadšeným publikem. Pro děti jistě poučný a nezapomenutelný zážitek.

Během pobytu následovaly ještě další koncerty - v hotelu Baia a v restauraci La Tana. Majitel restaurace odměnil děti za krásný koncertní zážitek jeho hostů pohoštěním.

Pro všechny zúčastněné žáky byl tento  koncertní zájezd ohromným zážitkem a velkou zkušeností, jistě si mnohé dobré zkušenosti odnesou do dalšího života. Děti byly velmi pracovité, poznaly, že pečlivá příprava přináší „dobré ovoce“.  A opět se potvrdilo, že děti z Čech dokáží svým uměním překonat mnohé . Vzorně reprezentovaly naší školu – ZUŠ Střezina Hradec Králové, své rodné město a v neposlední řadě i Českou republiku. Foto ZDE.

Hana Hermannová