Hradecké Guitarreando 2017

Email Tisk PDF

V pořadí už 16. ročník Hradeckého Guitarreanda je vyhlášen. Letos se koná 26. - 27. května 2017 a soutěžit se bude v sólové hře na elektrickou a basovou kytaru. Podrobnější informace najdete ZDE.  Přihlášku je možné stáhnout ZDE.

   

  Anežka Bičišťová - první místo v mezinárodní pěvecké soutěži - GRATULUJEME!!!

  Email Tisk PDF

  Písňová soutěž Bohuslava Martinů (21.-23.10.2016) se stala úspěšnou pro střezinskou zpěvačku Anežku Bičišťovou. Získala 1. místo. "V kategorii jsme měli 24 soutěžících, uděleno bylo jedno první místo a to získala Anežka," líčí průběh soutěže její učitelka Jitka Budzáková. Anežka se do Prahy vydá ještě jednou a to 7. listopadu do Hudební akademie múzických umění. Bude se tam nahrávat pořad pro Český rozhlas Vltava, kde bude střezinská zpěvačka účinkovat. Anežka nebyla jediná úspěšná, v soutěži zabodovala i žákyně Julie Zaoralové a Nicol Krištofové Kristýna Klausová. Byla třetí.

    

   STO a SAFARI - 1. a 2. místo v německém Böselu

   Email Tisk PDF

   Školní rok začal po střezinské orchestry STO a Safari výborně. Odjeli do německého Böselu a vrátili se obtěžkáni poháry. STO obhájili své první místo mezi kapelami a povýšili z loňského druhého místa v soutěži dirigentů na první. Safari vyrazilo poprvé a hned s úspěchem - na své konto si může připsat druhé místo v soutěži kapel. Přečtěte si report od kapelníka STO Tomáše Antonína Muchy, který vás úspěšným tažením provede.

   Ještě jsme se ani nestihli vynadívat na náš pohár a už jsme vpadli do rozjíždějícího se školního roku 2016/17
   Neuvěřitelně nabitý víkend v Německém městečku Bösel byl plný nejen hudby, výletů, párty, mezinárodního seznamování, ale také plný očekávání jak dopadne nedělní pochod a soutěž. Hned první den jsme odehráli nádherný koncert v lázeňském přímořském městečku Horumersiel. Všechny famózní zážitky, které jsme stihli, byly korunovány pohledem na moře bez vody.
   Na sobotu dopoledne naši přátelé z Oldenburgu Gerd a Ivana Bley, zorganizovali párty s STO v jejich novém garážovém stání u jejich rodinného domku. Po obědě jsme si střihli společný koncert se Safari na letní scéně u rybářského centra ve městě Thülsfelder. Večer jsme si pak užili Winefestu zpátky v Böselu. Po našem vystoupení následoval inspirativní výkon Holandských De Útlopers, který nasměroval většinu členů naší kapely na novou cestu... Večer jsme si nenechali ujít další sbližování národů na párty ve festivalovém stanu. Neděle byla ve znamení soutěže, ale především naší nové aktivity-POCHODU!
   Safari v pátek ráno hrálo pro tamní školu a obrovský úspěch měla zejména Včelka Mája.
   Soutěž proběhla tak rychle, že jsme se ani nestihli leknout.. Naštěstí jsme na ni byli dost připraveni a lekat se nebylo třeba. Odehráli jsme a odebrali se na oběd. Sraz všech 34 kapel zůčastnných v závěrečné parádě se konal na místním školním hřišti, kde se objevilo i pár kapek. Ale jak říkáme my muzikanti, nemusí pršet, stačí když kape. Kapely se řadí a STO řádí. Nedalo nám to, když je kolem tolik muzikantů, abychom si nezahráli. Čekali jsme, že se ostatní přidají. Jen co jsme dohráli, pochopili jsme že jsme rozpoutali parádní betl, ve kterém není vítězů, ale cílem je se předvést ostatním... Pochod byl také skvěle připraven a tak jsme si užili asi třičtvrtě hodinku v průvodu. Nepopsatelný zážitek, když se bigband postaví a během pár zkoušek reprezentuje v pochodu!!! Nutno podotknout, že Safari se o pochodu dovědělo v neděli ráno na poradě dirigentů, ale zvládli to taky skvěle...
   No a to už nám zbýval poslední úkol před vyhlášením. Nacpat věci do kufrů a kufry do autobusu. Zde sehrál hlavní roli náš skvělý řidič Pavel Katzer, který sice propotil i zlatý řetízek na krku, ale vyhrál nejvyšší level tetrisu všech dob.
   Nakonec, třešínka na dortu. Vyhlášení výsledků soutěže.
   Obhajoba je vždycky náročná a je třeba něco vylepšit. Obhájit loňské první místo mezi kapelami se nám v naší kategorii podařilo, a vylepšili jsme si druhé místo z loňska, na první místo v soutěži dirigentů. T. A. Mucha

   Fotogalerie

     

    TRIO AMA zahájilo vernisáž v knihovně

    Email Tisk PDF

    Žákyně Anna Marie Kubicová, Michaela Metelková a Anna Brandejsová - Trio AMA - přišly 5. září zahrát na vernisáž pro ZŠ SNP do Městské knihovny ve Wonkově ulici. Akce s názvem: "KOMIKS NA VLASTNÍ KŮŽI" se odehrála v ranních hodinách téměř úplného začátku školního roku, což kladlo na Trio AMA po velkých prázdninách značné nároky, ale pod vedením Jiřiny Štolfové to holky zvládly. Mezi diváky byla také ředitelka SZŠ SNP Mgr. Šárka Sýkorová, která se o ZUŠ Střezina živě zajímala! Trio AMA sklidilo při vystoupení bouřlivý potlesk a uznání přítomných učitelů základní školy. Mirek Štolfa

      

     Koncertování v Itálii - Beautiful Girls and Little boys a Smiling String orchestra

     Email Tisk PDF

     Většina z nás se na dovolenou teprve chystá, děti ze Střeziny si už letos slunné Itálie užily. Koncertního soustředění ve dnech 20. – 29. května 2016 v italském Rimini se zúčastnily děti souborů „Beautiful Girls and Little boys“ a „Smiling String orchestra“ pod vedením učitelky Hany Hermannové a učitele Mikuláše Ježka.

     Cesta proběhla v pohodě a hned po ubytování se soubory fléten a smyčců vystřídaly ve cvičení v restauraci hotelu a připravovaly se na koncert, který byl v plánu na příští den. Proběhl  v riminském kostele „Madonna del Carmine“, Soubory  hrály v průběhu mše a křtin. Vystoupení bylo odměněno nadšeným potleskem účastníků, mnozí dávali najevo překvapení, že tak malé děti zahrají kvalitně a přesvědčivě, chválili jejich nasazení. Další den jsme opět dopoledne věnovali zkoušení a odpoledne jsme se šli projít do staré části Rimini. Kromě jiných památek jsme viděli Augustův oblouk a Tiberiův most.  Večer soubory vystoupily v restauraci hotelu pro velkou skupinu turistů z Německa. Posluchači byli nadšeni kvalitou a provedením předvedených skladeb a mnozí neskrývali své opravdové dojetí. Koncert byl odměněn dlouhým aplausem ve stoje. Dalším výletem byla návštěva „Lachtanária“, představení cvičených lachtanů a poté prohlídka Rimini a okolí. Děti si užly i projížďku na lodi a radovánek na pláži.

     Zážitkem byl koncert v Rimini, v oratoriu Alberta Marvelliho. Členové kongregace odměnili děti po každé skladbě nadšeným potleskem a voláním bravi, bravissima. Po vystoupení bylo pro všechny děti připravené milé občerstvení a zároveň setkání s nadšeným publikem. Pro děti jistě poučný a nezapomenutelný zážitek.

     Během pobytu následovaly ještě další koncerty - v hotelu Baia a v restauraci La Tana. Majitel restaurace odměnil děti za krásný koncertní zážitek jeho hostů pohoštěním.

     Pro všechny zúčastněné žáky byl tento  koncertní zájezd ohromným zážitkem a velkou zkušeností, jistě si mnohé dobré zkušenosti odnesou do dalšího života. Děti byly velmi pracovité, poznaly, že pečlivá příprava přináší „dobré ovoce“.  A opět se potvrdilo, že děti z Čech dokáží svým uměním překonat mnohé . Vzorně reprezentovaly naší školu – ZUŠ Střezina Hradec Králové, své rodné město a v neposlední řadě i Českou republiku. Foto ZDE.

     Hana Hermannová

       

      BU-BU-BU!!! Koncert bubeníků v Jesličkách

      Email Tisk PDF

      V neděli odpoledne se v Divadle Jesličky Josefa Tejkla odehrál perfektní bubenický koncert žáků učitelů Tomáš Votavy, Romana Vrány a Venduly Kudláčkové. Super atmosféra i výborné výkony. Prohlédněte si fotografie ZDE.

        

       Hudební obor v celé své kráse - to byla Střezina GALA

       Email Tisk PDF

       Závěrečný koncert hudebního oboru proběhl 25. května v Ebenově síni v Regiocentru. Hudebníci předvedli výborné výkony a odměnou jim byl srdečný potlesk publika. Program byl velmi pestrý, muzikanti se střídali jeden za druhým. Od hlavní organizátorky koncertu Martiny Vlčkové navíc všichni obdrželi krásné programy s texty  o jednotlivých účinkujících. Foto ZDE.

         


        Strana 1 z 22