Poslední možnost přihlášek na výtvarku

  Email Tisk PDF

  Výtvarný obor nabízí poslední volná místa zejména v přípravných oddělení, což jsou předškoláci a 1. třída základní školy. Přihlášky přijímáme nejpozději do 30. září. Bližší informace na tel. č. 732 329 346 - M. Bělohlávek.

    

   Nová 3D tiskárna už střezinským výtvarníkům vyrábí první dílka

   Email Tisk PDF

   O další stupeň postoupili žáci výtvarného oboru studijního zaměření PC grafika na ZUŠ Střezina v Hradci Králové. Mají totiž novou 3D tiskárnu, která jim umožňuje zhmotnit jejich 3D modely vymodelované v počítači. „Je to takový malý zázrak z ničeho. Zhmotní to věci, které jsme dosud modelovali se žáky PC grafiky virtuálně v 3D modelovacím programu,“ říká Jan Slavíček, učitel grafiky. Po několikahodinovém školení není tisk nic složitého, pouze to chce trpělivost. Samotný tisk totiž trvá dvě až sedm hodin, podle složitosti.  „Žáci se především naučí pohybovat ve virtuálním 3D prostoru, ovládat 3D program, prostorově myslet. Tvoří podle zadání, pro zkoušku tiskárny si každý navrhl výtvarný objekt - kde jsme vycházeli ze tvaru koule,“ popsal způsob výuky Jan Slavíček. Objekty se tisknou z  PLA materiálu, což je taková plastová struna (modrá barva výrobku). Podpůrné konstrukce, které jsou vidět na fotkách (mléčně bílá) jsou z materiálu Infinity, který se po tisku odstraní rozpuštěním ve vodě.

   Na fotografii je postup od modelování po hotové dílko. Modelovala Šárka Michlíková, tiskla střezinská tiskárna Cube 3D. Jde o figuru, která vznikla před dvěma lety na téma "Hrdina počítačové hry". Foto: J. Slavíček

     

    2. Barevná sobota 2016 již 12.3.

    Email Tisk PDF

    vo

      

     Vánoční výstavy výtvarníků

     Email Tisk PDF

     Naši výtvarníci vánočně vystavují, tak si běžte jejich práce prohlédnout. Jedna výstava je v nově oteřveném inforcentru na Eliščině nábřeží a druhá je v Galerii Automat ve studijní a vědecké knihovně.

       

      Volná místa na keramice pro dospělé

      Email Tisk PDF

      Chcete pracovat s keramikou a školní docházku už máte za sebou? Nevadí máme ještě několik volných míst ve studiu pro dospělé - keramika (středa nebo čtvrtek 18:30 - 20:45). Informace u pana J.Slavíčka ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefon 739 612 746). Pokud nemáte o studiu představy, mrkněte na fotografie prací, co na těchto hodinách vznikají.  ZDE

        


       Strana 1 z 16