STO a SAFARI - 1. a 2. místo v německém Böselu

Email Tisk PDF

Školní rok začal po střezinské orchestry STO a Safari výborně. Odjeli do německého Böselu a vrátili se obtěžkáni poháry. STO obhájili své první místo mezi kapelami a povýšili z loňského druhého místa v soutěži dirigentů na první. Safari vyrazilo poprvé a hned s úspěchem - na své konto si může připsat druhé místo v soutěži kapel. Přečtěte si report od kapelníka STO Tomáše Antonína Muchy, který vás úspěšným tažením provede.

Ještě jsme se ani nestihli vynadívat na náš pohár a už jsme vpadli do rozjíždějícího se školního roku 2016/17
Neuvěřitelně nabitý víkend v Německém městečku Bösel byl plný nejen hudby, výletů, párty, mezinárodního seznamování, ale také plný očekávání jak dopadne nedělní pochod a soutěž. Hned první den jsme odehráli nádherný koncert v lázeňském přímořském městečku Horumersiel. Všechny famózní zážitky, které jsme stihli, byly korunovány pohledem na moře bez vody.
Na sobotu dopoledne naši přátelé z Oldenburgu Gerd a Ivana Bley, zorganizovali párty s STO v jejich novém garážovém stání u jejich rodinného domku. Po obědě jsme si střihli společný koncert se Safari na letní scéně u rybářského centra ve městě Thülsfelder. Večer jsme si pak užili Winefestu zpátky v Böselu. Po našem vystoupení následoval inspirativní výkon Holandských De Útlopers, který nasměroval většinu členů naší kapely na novou cestu... Večer jsme si nenechali ujít další sbližování národů na párty ve festivalovém stanu. Neděle byla ve znamení soutěže, ale především naší nové aktivity-POCHODU!
Safari v pátek ráno hrálo pro tamní školu a obrovský úspěch měla zejména Včelka Mája.
Soutěž proběhla tak rychle, že jsme se ani nestihli leknout.. Naštěstí jsme na ni byli dost připraveni a lekat se nebylo třeba. Odehráli jsme a odebrali se na oběd. Sraz všech 34 kapel zůčastnných v závěrečné parádě se konal na místním školním hřišti, kde se objevilo i pár kapek. Ale jak říkáme my muzikanti, nemusí pršet, stačí když kape. Kapely se řadí a STO řádí. Nedalo nám to, když je kolem tolik muzikantů, abychom si nezahráli. Čekali jsme, že se ostatní přidají. Jen co jsme dohráli, pochopili jsme že jsme rozpoutali parádní betl, ve kterém není vítězů, ale cílem je se předvést ostatním... Pochod byl také skvěle připraven a tak jsme si užili asi třičtvrtě hodinku v průvodu. Nepopsatelný zážitek, když se bigband postaví a během pár zkoušek reprezentuje v pochodu!!! Nutno podotknout, že Safari se o pochodu dovědělo v neděli ráno na poradě dirigentů, ale zvládli to taky skvěle...
No a to už nám zbýval poslední úkol před vyhlášením. Nacpat věci do kufrů a kufry do autobusu. Zde sehrál hlavní roli náš skvělý řidič Pavel Katzer, který sice propotil i zlatý řetízek na krku, ale vyhrál nejvyšší level tetrisu všech dob.
Nakonec, třešínka na dortu. Vyhlášení výsledků soutěže.
Obhajoba je vždycky náročná a je třeba něco vylepšit. Obhájit loňské první místo mezi kapelami se nám v naší kategorii podařilo, a vylepšili jsme si druhé místo z loňska, na první místo v soutěži dirigentů. T. A. Mucha

Fotogalerie