Rodinné muzicírování již potřetí

Email Tisk PDF

Již potřetí se uskutečnilo na Střezině rodinné muzicírování dětí a rodičů, které proběhlo u příležitosti Mezinárodního dne rodiny.
Ve čtvrtek 15. května potěšil plný sál Lukáš Fiedler a Ondřej Holeček, kteří
za klavírního doprovodu Tomáše Vachouška zahráli svůj soutěžní repertoár, který chystali na soutěž Flautohry v Teplicích, kam z důvodu zranění korepetitora nemohli odcestovat. Jejich dlouhodobou přípravu jsme tedy ocenili alespoň v sále a klukům se zatřpytila zlatá medaile na krku.

Hned po nich přišla řada na rodinná čísla. Sourozenci Štěpánka a Barbora Zámišovi zahráli na housle a akordeon skladbu "Tarantela". Pak zazněl čtyřruční klavír v podání Kateřiny Petříkové a její mamky. Kačka hned po "Boogi pěti tet" utíkala na secvičnou zkoušku tanečního oboru a tak přišla o další zajímavý program.

Stálicemi tohoto koncertu jsou Lenka a Kateřina Jilemnických, které zahrály dvě lidové písně
na zobcové flétny. Českou lidovou pak vystřídala ukrajinská lidová od Martina a jeho mamky. Po roční přestávce se na pódiu opět představili sourozenci Dršatovi a jejich "Ptáčata" se publiku líbila. V podobném žánru pokračoval Jáchym a jeho táta z rodinného muzikantského klanu Dršatovců.

Jejich vystoupením jsme se dostali za polovinu programu, kterou zdařile otevřela Evička Škeříková.
Za klavírního doprovodu táty zahrála písničky "Jarní pohlazení" a "Já ti prstýnek dám". Dozvěděli jsme se, že na flétnu hraje už 2,5 roku a je s ní opravdu spokojená. Skladby "Princeznin valčík" a "Levandule jsou modré" zazněly v podání klavíristek Veroniky Sekyrové a její mamky. Změnu žánru přinesla Anna Bárová, která se svým tátou – saxofonistou, zahrála "Bluesette" od T. Thielemanse.

Program finišoval dvěma nejobsazenějšími seskupeními. Rodina Maňákova zahrála na troje housle dvě skladby K. Blackwella. Po nich přišla rodina Fiedlerových, velcí nadšenci do folklóru, což se projevilo i ve výběru repertoáru. Otec obou kluků zavzpomínal na léta strávená na Střezině i
za Střezinou a všem tak bylo jasné, kde se seznámil se svojí paní, která kromě zpěvu zahrála
na zobcovou flétnu a klarinet.

Jejich vystoupení bylo nádhernou pozvánkou na příští rodinné muzicírování, které proběhne opět
15. května, tentokráte roku 2015. A jak jsem slíbil, pro účinkující děti bude opět připraven dort a
pro dospělé… nechte se překvapit a přidejte se k nám!

Pavel Linha, organizátor koncertu

Fotografie z koncertu naleznete ZDE.