Letošní Opendwoor zve kapely na školní dvůr. Ve čtvrtek 31.

Email Tisk PDF

Hradecký deník
29. 5. 2012

 

 

Ještě nedávno nebylo zvykem, aby na základních uměleckých školách fungoval samostatný obor populární hudby. Hradecká ZUŠ Střezina je jiná: tento obor zde vyučuje hned jedenáct učitelů, kteří své zkušenosti nabyté na pódiích předávají svým žákům.

Každý z nich má ve své třídě dokonce několik kapel různých žánrů, od jazzu přes pop až po rock. Před dvěma lety začala nová tradice vlastního festivalu školních ansámblů, nazvaného POPShow. U jeho zrodu stál i učitel Tomáš Antonín Mucha, který o této neobvyklé přehlídce říká: „Po prvních dvou ročnících jsme zjistili, že zimní termín nám nedává dostatečný prostor pro jednotlivá tělesa, tak jsme si řekli, že by nebylo špatné udělat ještě letní podobu, kde si každá z kapel zahraje déle a zároveň si vyzkouší open air pódium a atmosféru."

Místo k nezaplacení

K POPShow tedy přibyl Opendwoor. Prostory se nabízely, díky rozšiřování Střeziny na základní školu Jih. „Když jsem začal jako průkopník učit na Jihu, hned mě napadlo, že dvůr, který je mezi budovami školy, by se rozhodně neměl nechat ležet ladem. Když jsme pak hledali prostor pro open air festival, nabídl se nejenom náš dvůr, ale i název, vyjadřující otevřenost setkání všem muzikantům."

Letos se Opendwoor bude konat ve čtvrtek 31. května na zastřešeném pódiu ve dvoře Základní školy Jih.

Bonus na závěr

Na minulém ročníku Opendwoor jako host vystoupili swingaři Jiřího Ševčíka Pirate Swing Band, letos se představí mladý big band z Holic – Factorial! Orchestra.

Organizace akce se ujal střezinský taneční orchestr, STO-HK, který na festivalu také vystoupí a jako bonus přidá závěrečnou jam session.