Martina VLČKOVÁ

klavír

Kontakt
Adresa:
Na Střezině 1042
Hradec Králové
500 03
Česká republika

Telefon: 495 402 072

Stáhnout informaci jako VCard
Informace: Rozvrh hodin


BcA. Martina Vlčková
Základy hry na klavír získala na ZUŠ v Trutnově. V letech 1982 – 1988 studovala Konzervatoř v Pardubicích, obor klavír, ve třídě významné české klavírní pedagožky prof. MgA. Aleny Vlasákové. V době studií se zúčastnila Smetanovské klavírní soutěže a Soutěže konzervatoří ČR, kde získala Čestná uznání. Po studiích na konzervatoři se dále vzdělávala v Metodickém centru HF JAMU Brno, kde dále rozvíjela svůj zájem zejména o metodiku výuky nejmenších dětí. V roce 2013 se stala jedním z prvních absolventů bakalářského oboru Klavírní pedagogika Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde studovala s vyznamenáním ve třídě prof. MgA. Aleny Vlasákové.
Je mj. autorkou překladů metodických materiálů pro výuku začátečníků (A. Ljochina: „Cesta do země intervalů“) a překladu ruské klavírní školy „Puť k muzicirovaniju“ D. Barenbojma, kterou doplnila o pracovní listy.
Ve výuce se neustále zajímá o nejnovější trendy, které mají významný podíl na jejích pedagogických výsledcích. Její žáci se zúčastňují soutěží, odkud vozí významná ocenění (Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem, Prague Junior Note, Pro Bohemia Ostrava, Soutěž ZUŠ MŠMT, Per Quatro mani, Piano über Grenzen, Karlovarská růžička, Mezinarodowy festival mlodych pianistów Glubczyce, Amadeus Brno). Obdržela Cenu MŠMT pro nejúspěšnějšího českého pedagoga na soutěži Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem.
Jejími žáky jsou absolventi Konzervatoře v Pardubicích: Pavel Čapek (varhany, dirigování), Daniela Štolfová (klavír) - oba pedagogicky působí v Královéhradeckém kraji, Klára Vlčková (klavír), která pokračuje ve studiu hudby a pedagogiky na Univerzitě Hradec Králové, a dále Adéla Černíková, která je studentkou Konzervatoře v Pardubicích (klavír).
Významnou měrou se podílí na koncertním životě školy, kde působí od roku 1997 jako vedoucí oddělení klávesových nástrojů. Je zkušenou korepetitorkou i komorní spoluhráčkou.