Stepaři z Fidgety Feet vybojovali nominace na ME i na MS

Email Tisk PDF

Ve čtvrtek 26. května 2016 se dočkali čeští stepaři svého největšího klání – Mistrovství ČR. Tentokrát byla soutěž součástí akce Czech Dance Masters – Grandfinale, které se konalo v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Celá akce byla ve znamení rekordů - trvala od brzkých ranních hodin až do půlnoci, v semifinálových kolech byly přihlášeny rekordní počty dětí. Poprvé v historii souboru připravilo soutěžní tance šest choreografů: L. Hejnová, A. Dobešová, L. Čáslavská, A. Plecháčová, M. Hejnová a Š. Žďárek. Do boje bylo připraveno celkem 19 choreografií ve všech disciplínách a věkových kategoriích a tančilo je 63 členů souboru. Ve finálových kolech měl soubor pak zastoupení s 15 choreografiemi, které většinou obsadily střední i přední pozice (5x 5. místo, 4x 4. místo, 2x 3. místo a 1x 2. místo). Po celém soutěžním maratónu si soubor připsal na své konto dvanáct nominací na červnové mistrovství Evropy a tři nominace na prosincové MS. Největším úspěchem a radostí je nádherné 2. místo Štěpána Žďárka v juniorské kategorii sólistů a bronz za společný juniorský duet stříbrného medailisty Štěpána s M. Hejnovou. Na těchto výsledcích je výjimečný fakt, že si oba dva svá sóla i duet vytvořili sami (M. Hejnová -  4. místo v sólech juniorek). Sbírku nepopulárních, ale pro soubor cenných, bramborových medailí za 4. místo rozšířily: dětské trio, formace dospělých a juniorská malá skupina. (detailněji + kompletní výsledky souboru na www.fidgetyfeet.strezina.cz)

Letošní mistrovství bylo zorganizováno na výborné úrovni, našim dětem pomáhalo přežít soutěžní napětí i chvíle čekání velmi mnoho rodičů, za což jim patří velký díl.

Chtěli bychom na tomto místě poděkovat ředitelství ZUŠ Střezina za výborné technické zázemí pro výuku a za velký finanční příspěvek na naše nové kostýmy pro celý soubor, dále děkujeme za finanční podporu Magistrátu města Hradec Králové a Dopravnímu podniku města Hradec Králové za bezpečnou dopravu. Lenka Hejnová