Fidgety Feet zakončil sezonu oslavou 25 výročí

Email Tisk PDF

Soubor Fidgety Feet uspořádal v pátek 17. 6. 2016 ve Velkém sále Kongresového centra Aldis již pojedenácté slavnostní představení Klapity Klap. Pořad byl určen nejenom pro rodinné příslušníky našich žáků, ale i pro širokou veřejnost. Tanečníci předvedli před zaplněným sálem svůj letošní soutěžní repertoár v počtu 19 výstupů, dvě nestepařské choreografie z výuky předmětu Základů tanečních technik (pod vedením K. Hejzlarové a za pomoci T. Holé) a také 2 milá vystoupení dětských a dospělých začátečníků. Představení bylo nejenom vyvrcholením letošní činnosti celého souboru a jejich choreografů (P. Hejna, L. Hejnová, A. Dobešová, L. Čáslavská, A. Plecháčová, M. Hejnová, Š. Žďárek), ale soubor slavil také 25. výročí svého založení.  Stejně jako při oslavách dvacátých „narozenin“ se členové  Fidgety Feet pokusili o početní rekord při provedení své nestárnoucí instruktivní choreografie „Lollipop“ od P. Hejny, kterou tančili snad všichni naši svěřenci ve svém prvním roce studia stepu. Oproti roku 2011 (přes 50 stepařů) jsme rekord letos navýšili na počet přesahující 80 tanečníků. Kromě letošních zapsaných žáků ZUŠ Střezina naše řady při rekordu posílili bývalí členové. Na samotném závěru večera čekalo na všechny účinkující velké překvapení v podobě slavnostního přípitku a obrovského dortu ve tvaru tanečního stepařského sálu i s malými stepařskými tanečníky (v režii paní P. Bechtold a paní P. Žďárkové). Foto ZDE.

Vedoucí souboru děkují všem účinkujícím za perfektní výkony, gratulantům za vřelá slova a milé dary a rodičům za celoroční spolupráci a přízeň. Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na nové taneční zážitky v roce 2016/2017.  Lenka Hejnová

   

  Fidgety Feet na ME - stříbro a bronz

  Email Tisk PDF

  Po čtrnáctidenním „volnu“ se stepaři opět sjeli o víkendu 11. – 12. června 2016 do Prahy, aby poměřili své síly na ME. Konalo se již podruhé v Praze, tentokrát ve sportovní hale „Jedenáctka“ v Praze – Chodově.  Organizace, zázemí i ozvučení sálu bylo letos na výborné úrovni. Českou konkurenci rozšířili stepaři z Ukrajiny, Švýcarska, Polska a Německa. Náš soubor startoval s 12 choreografiemi, které tančilo 63 tanečníků. Sobota patřila dětem a juniorům, a obzvláště junioři si museli svou účast ve finále nejdříve vybojovat, tentokrát i formace prošly nejdříve semifinálovou rozplavbou v počtu 9 choreografií. Naši nejmladší s choreografií Ice Cream sice nepostoupili, ale jejich starší kolegové s formací PING – PONG uspěli a obsadili krásné 4. místo. Naší největší sobotní radostí bylo stříbrné umístění juniorské malé skupiny s choreografií Distant Worlds, kterou vytvořily pro žáky rozšířené výuky Lenka a Michaela Hejnovy. Ze sobotního klání je sympatické i sedmé místo v konkurenci čtrnácti dívek pro M. Hejnovou v sólech juniorek. V neděli soutěžili dospělí I a II. Soubor Fidgety Feet měl 4 želízka v ohni. Velkým úspěchem je získání bronzové medaile pro formaci našich krásných stepařek v kategorii ADULTS I s názvem Swing what you got od L. Hejnové (v konkurenci pěti formací). Přehled všech výsledků souboru viz www.fidgetyfeet.strezina.cz.

    

   Stepaři z Fidgety Feet vybojovali nominace na ME i na MS

   Email Tisk PDF

   Ve čtvrtek 26. května 2016 se dočkali čeští stepaři svého největšího klání – Mistrovství ČR. Tentokrát byla soutěž součástí akce Czech Dance Masters – Grandfinale, které se konalo v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Celá akce byla ve znamení rekordů - trvala od brzkých ranních hodin až do půlnoci, v semifinálových kolech byly přihlášeny rekordní počty dětí. Poprvé v historii souboru připravilo soutěžní tance šest choreografů: L. Hejnová, A. Dobešová, L. Čáslavská, A. Plecháčová, M. Hejnová a Š. Žďárek. Do boje bylo připraveno celkem 19 choreografií ve všech disciplínách a věkových kategoriích a tančilo je 63 členů souboru. Ve finálových kolech měl soubor pak zastoupení s 15 choreografiemi, které většinou obsadily střední i přední pozice (5x 5. místo, 4x 4. místo, 2x 3. místo a 1x 2. místo). Po celém soutěžním maratónu si soubor připsal na své konto dvanáct nominací na červnové mistrovství Evropy a tři nominace na prosincové MS. Největším úspěchem a radostí je nádherné 2. místo Štěpána Žďárka v juniorské kategorii sólistů a bronz za společný juniorský duet stříbrného medailisty Štěpána s M. Hejnovou. Na těchto výsledcích je výjimečný fakt, že si oba dva svá sóla i duet vytvořili sami (M. Hejnová -  4. místo v sólech juniorek). Sbírku nepopulárních, ale pro soubor cenných, bramborových medailí za 4. místo rozšířily: dětské trio, formace dospělých a juniorská malá skupina. (detailněji + kompletní výsledky souboru na www.fidgetyfeet.strezina.cz)

   Letošní mistrovství bylo zorganizováno na výborné úrovni, našim dětem pomáhalo přežít soutěžní napětí i chvíle čekání velmi mnoho rodičů, za což jim patří velký díl.

   Chtěli bychom na tomto místě poděkovat ředitelství ZUŠ Střezina za výborné technické zázemí pro výuku a za velký finanční příspěvek na naše nové kostýmy pro celý soubor, dále děkujeme za finanční podporu Magistrátu města Hradec Králové a Dopravnímu podniku města Hradec Králové za bezpečnou dopravu. Lenka Hejnová

     

    Termíny postupových zkoušek

    Email Tisk PDF

    Termíny ZDE.

      

     Přijata na taneční konzervatoř Brno - Erika Potůčková. Gratulujeme

     Email Tisk PDF

     Jsme moc rádi, že můžeme gratulovat a přát hodně štěstí a úspěchu. Erika Potůčková ze třídy paní učitelky Dany Pešové, z tanečního obou, byla přijata na brněnskou taneční konzervatoř.

       

      Stepařské DO RE MI se na mistrovství světa dostalo do finále

      Email Tisk PDF

      V prvním prosincovém týdnu se každoročně koná v německé Riese mistrovství světa ve stepu. Jedné z největších stepařských akcí se letos zúčastnili stepaři z 31 zemí z celého světa. Nechyběli ani ti ze ZUŠ Střezina Hradec Králové. Taneční stepařský soubor Fidgety Feet se prezentoval třemi choreografiemi. Členky juniorského tria a velká produkce bohužel porotu neobměkčily a dalších kol se nezúčastnily, a proto byl postup malé skupiny ve věkové kategorii ADULTS II do finále šťastnou chvilkou pro všechny naše členy.  Naši svěřenci zatančili choreografii od Lenky Hejnové  DO RE MI na vynikající úrovni a v konkurenci 10 účastníků této kategorie vybojovali nádherné 4. místo. Všem sedmi statečným patří velké poděkování a obdiv za jejich píli, odvahu a množství času, který věnovali nácviku, neboť náročnou přípravu zvládli vedle svých povinností pracovních i rodinných.

      Děkujeme všem našim stepařům za výbornou reprezentaci školy a rodičům za pomoc a podporu, bez které bychom nemohli uskutečňovat naše velké projekty. Bezchybnou a bezpečnou dopravu zajistil i tentokrát Dopravní podnik města Hradec Králové. Účast souboru Fidgety Feet na MS finančně podpořily: Magistrát města Hradec Králové, Královéhradecký kraj a Klub rodičů tanečního oboru ZUŠ. Fotografie  ZDE.

      Lenka Hejnová

        

       Ukázkové hodiny tanečního oboru

       Email Tisk PDF

       Chcete vidět, co se vaše ratolesti učí na hodinách našeho tanečního oboru? Nebo uvažujete o tom, že byste své dítko k nám přihlásili? Pro vás všechny pořádají naše učitelky ukázkové hodiny. Jejich rozvrhy si můžete prohlédnout zde, stačí kliknout na jméno:

       Pavla Cejnarová,

       Klára Blažková,

       Dana Pešová,

       Kateřina Hejzlarová,

       Ivana Dulíčková

         

        Ohromný úspěch - stepaři přivezli z Brna 10 pohárů!

        Email Tisk PDF

        Fidgety Feet na TAP DANCE CUP v Brně

        Sobota 7. 11. 2015 byl pro soubor Fidgety Feet šťastným dnem plným zážitků. Zúčastnili jsme se pohárové soutěže Tap Dance Cup 2015, která byla součástí tanečního veletrhu Dance Life Expo 2015. Akce se konala již podruhé na brněnském výstavišti ve spolupráci našeho Českomoravského svazu stepu s organizací CDO a BVV. Soutěže jsme využili jako veřejnou generálku pro naše čtyři choreografie, které se chystají na prosincové MS v Riese, a kromě nich jsme zopakovali dalších sedm tanců z loňského školního roku. Měli jsme možnost tančit před porotou, jejíž dva členové jsou v současné době nejlepšími stepaři Evropy a několikanásobnými mistry světa ve stepu (D. Borak a D. Leveillé), což bylo pro nás velkým zážitkem a ctí. O to více nás proto těší naše výsledky. Přivezli jsme celkem 10 pohárů – 4x za 1. místo, 3x za druhé místo, 3x za třetí místo. K největším úspěchům patří zlatý pohár pro juniorskou sólistku M. Hejnovou, juniorské trio (K. Hanišová, G. Vítková a S. Bechtold) a juniorskou formaci. Také sólista Š. Žďárek si druhým místem výrazně polepšil mezi juniory muži. Autory úspěšných choreografií jsou A. Dobešová, V. Lopour a vedoucí souboru L. Hejnová. (kompletní výsledky – viz www.fidgetyfeet.strezina.cz)

        Po dopolední soutěži jsme s kolegy z dalších českých a moravských stepařských klubů a škol vytvářeli nový rekord v počtu stepařů, kteří tančí stejnou choreografii. Rekord z loňského roku se podařilo překonat. Naším posledním zážitkem byla účast na semináři, který vedl Daniel Borak. Během hodinky a půl jsme se naučili „výživnou“ a nápaditou variaci.

        Chtěli bychom poděkovat firmě RiAsport za ušití krásných klubových mikin, které měly v Brně svou premiéru a asi nám přinesly i trochu štěstí, dále patří poděkování Dopravnímu podniku města Hradec Králové za bezchybnou a bezpečnou dopravu. Všem rodičům děkujeme za podporu a pomoc při organizaci tak náročné akce.

        Poděkování za finanční podporu patří Magistrátu města Hradec Králové a KRTO ZUŠ Střezina.

        Lenka Hejnová

          

         Volná místa v taneční přípravce

         Email Tisk PDF

         Máme ještě několik posledních volných míst v kolektivní taneční přípravce pro děti 5 – 6 let. Výuka je 2x týdně: pondělí – 16,40 – 17,25 hodin a pátek – 16,45 – 17,30 hodin. Podmínka je věk 5 let k 1. září 2015. Školné za pololetí = 800,- Kč.

           

          Strašidelný hrad opět ve filharmonii

          Email Tisk PDF

          Úspěšné představení tanečního oboru ještě jednou. Strašidelný hrad bude k vidění 19. 10. 2015 od 10 hodin v hradecké filharmonii. Je nutné se předem objednat. Vhodné pro 1. stupeň základních škol. Podrobnější informace najdete na pozvánce.

            


           Strana 1 z 6